pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 1 września 2019
  • 3 września 2019
  • wyświetleń: 13979

[FOTO] Samochód zjechał z parkingu i uderzył w motocykl na DK-81

Do niecodziennego zderzenia motocykla z samochodem osobowym marki Fiat Tipo doszło w niedzielę wieczorem na drodze krajowej nr 81 w Pawłowicach. Zdarzenie miało miejsce na pasie w kierunku Katowic, na wysokości zajazdu Wodnik.

Zdarzenie drogowe na DK81 w Pawłowicach - 01.09.2019 · fot.


Z ustaleń policjantów wynika, że około godz. 21:00 Fiat Tipo zjechał z parkingu na drogę krajową nr 81, którą poruszał się motocyklista. 44-letni kierowca jednośladu z Gorzowa widząc, co się dzieje, położył motocykl, unikając w ten sposób bezpośredniego uderzenia przez samochód w swoje ciało.

29-letni pszczynianin, który pozostawił źle zabezpieczony samochód na parkingu, wskutek czego doszło do kolizji, został ukarany mandatem karnym.

Przypominamy, że po zaparkowaniu pojazdu na wzniesieniu, powinniśmy zaciągnąć hamulec ręczny. Na wypadek, gdyby mógł on zawieść, dla bezpieczeństwa zostawmy samochód na biegu. Wyłączony silnik zablokuje koła i auto nie stoczy się.

ups, BM, sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA