pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 22 października 2019
  • wyświetleń: 1518

Uczniowie z Woli na lekcji o samorządzie w starostwie

VIII klasy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli odwiedziły Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Była to okazja do poznania zadań, jakie realizuje powiat pszczyński.

Uczniowie z Woli w Starostwie Powiatowym - 10.2019 · fot.


Uczniowie poznali historię Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz zasady funkcjonowania poszczególnych wydziałów i jednostek organizacyjnych. Wiele dowiedzieli się o gminach, które tworzą powiat pszczyński oraz o zasadach, na jakich wybierani są przedstawiciele mieszkańców, czyli radni gminni oraz powiatowi.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie sprawy można załatwić w Starostwie Powiatowym w Pszczynie. Zobaczyli salę sesyjną, a do swojego gabinetu zaprosiła ich starosta Barbara Bandoła, która opowiedziała także o głównych działaniach, które realizuje powiat pszczyński.

Instytucja serdecznie zaprasza placówki oświatowe z terenu powiatu do odwiedzenia starostwa. Szkoły są proszone o wcześniejsze umówienie wizyty pod nr tel. 32 449 23 10.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA