pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 10 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2143

Lekcja o samorządzie: w Piasku burmistrz spotkał się z uczniami

Uczniowie klasy ósmej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku przygotowali lekcję "odwróconą". Tym razem oni wcielili się w rolę nauczycieli. Gośćmi specjalnymi byli burmistrz Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Pszczynie Leszek Szczotka.

Lekcja o samorządzie w Piasku
W Piasku burmistrz spotkał się z uczniami. · fot.


Lekcja Wiedzy o Społeczeństwie, na którą zostali zaproszeni włodarze gminy, poświęcona była samorządowi lokalnemu. Uczniowie, którzy od trzech miesięcy zgłębiali wiedzę w tym zakresie, przygotowali prezentację, tematyczne rebusy, a także film instruktażowy, jak wyrobić dowód dla osoby niepełnoletniej.

Lekcja o samorządzie w Piasku
Lekcja o samorządzie w Piasku · fot.


Burmistrz Pszczyny miał okazje odpowiedzieć na pytania uczniów o tym co najbardziej lubi w swojej pracy, a także o kierunkach działań i wizji Pszczyny w przyszłości. Przewodniczący Rady Miejskiej przedstawił natomiast specyfikę jego pracy.

Lekcja o samorządzie w Piasku
Podczas spotkania zostały posadzone trzy pamiątkowe drzewa. · fot.


Po zakończeniu lekcji z okazji otwarcia nowego budynku szkoły, w którym dawniej mieściło się przedszkole. zostały posadzone trzy pamiątkowe drzewa.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA